
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 3.988 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.498 mm |
| Case/Package | SOIC |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 10.5 MHz |
| Operating Supply Voltage | 2.2 V to 3.6 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 2.2 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 4.5 V/µs |
| Operating Supply Current | 1.8 mA |
| Input Bias Current | 250 nA |
| Output Current per Channel | 30 mA |
| Gain Bandwidth Product | 10.5 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 150 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 15 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.1 V |
| Voltage Gain | 131.6 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 88 dB |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 10.5 MHz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 106 dB |
| Input Voltage Noise Density | 12 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | High Voltage Amplifier |
Stock: 1161
Distributors
pcbx
Unit Price$5.33688
Ext.Price$5.33688
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.33688 | $5.33688 |
| 10 | $4.14081 | $41.40810 |
| 25 | $3.84225 | $96.05625 |
| 50 | $3.67437 | $183.71850 |
| 100 | $3.51384 | $351.38400 |
| 300 | $3.33063 | $999.18900 |
| 500 | $3.26291 | $1631.45500 |
| 1000 | $3.18526 | $3185.26000 |
